System drzwi przesuwnych - przegląd funkcjonalnych zastosowań

21-12-2016

 

Wystarczy przesunąć, by otworzyć czyli systemy drzwi przesuwnych

Drzwi suwane są funkcjonalną i ciekawą wizualnie alternatywą dla tradycyjnie otwieranych na boki skrzydeł. Rozwiązania tego typu mogą być stosowane praktycznie w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza niewielki, zarówno jako drzwi w szafach, wnękach oraz jako drzwi przesuwane między pokojami.

Dostępne szerokie możliwości projektowania dowolnych wymiarów skrzydeł i wypełniania ich materiałami takimi jak sama płyta lub połączona ze szkłem, pozwala na swobodę w aranżacji. Możliwość zastosowania lustra na drzwiach garderoby nie tylko optycznie powiększy sypialnię, ale dodatkowo będzie spełniać swoje funkcje użytkowe. Lustrzane wykończenie szaf sprawdzi się również na korytarzach, co wyeliminuje potrzebę zawieszania lustra na ścianie. Taka opcja skrzydeł drzwi wraz z lustrem to doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku wąskich przestrzeni, zwłaszcza gdy szafa umiejscowiona jest we wnęce i tworzy ze ścianą jedną spójną całość.

Systemy drzwi przesuwnych coraz częściej można spotkać również w meblach kuchennych, gdzie wewnątrz dużych szaf można schować nawet duży sprzęt AGD przeznaczony do zabudowy. Jest to także alternatywa dla wewnętrznych szuflad lub dużej ilości półek, których nie chcemy eksponować zachowując przy tym swobodny dostęp do ich pełnej zawartości. Przesuwane fronty pięknie prezentują się w wysokich szafach, ale również w dolnych szafkach wyposażonych na górze w blat roboczy.

 

Zastosowanie drzwi przesuwnych w domu

 fot. Hettich

Dlaczego warto wybrać przesuwane drzwi w meblach?

System do drzwi przesuwnych to opcja dla zwolenników gładkich dużych frontów. Opcja ta jest stworzona dla wszystkich osób, które cenią sobie minimalizm we wnętrzu i preferują jak najmniejszą liczbę przedmiotów wyeksponowanych na widoku.

  • korzystanie z mebli staje się bardziej komfortowe
  • stosowanie drzwi przesuwnych pozwala na zachowanie minimalistycznego wyglądu mebli
  • gwarantują swobodny dostęp do zawartości szafy lub wnęki, w której są zastosowane
  • maksymalnie wykorzystują wolną przestrzeń, nawet na poddaszu
  • umożliwiają wszechstronne zastosowanie

 Poniżej znajduje się garść inspiracji w jaki sposób kreatywnie można wykorzystać systemy przesuwane w każdym domu.

Jeżeli to nie wystarczy odsyłamy do naszego poradnika: Gdzie się sprawdzają systemy drzwi przesuwnych? 

Zastosowanie drzwi przesuwnych w meblach

  fot. Hettich


Nasi dostawcy: