Wybieramy nowoczesne krzesła barowe do kuchni

11-03-2016

nowoczesne krzesło baroweKuchnia to wyjątkowe miejsce każdego domu. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki, orzeźwiamy się kubkiem kawy. Nie da się ukryć, że spędzamy w niej dużo czasu. Kuchnia stanowi centrum rodzinnego życia, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad jej aranżacją. Stół i krzesła to podstawa jej umeblowania. Nie musimy jednak wybierać klasycznych rozwiązań. Aranżacje kuchni idą z duchem czasu i pozwalają na wprowadzanie do nich nowoczesnych elementów – jednym z nich są krzesła barowe.

 

Jakie powinny być nowoczesne krzesła barowe?

Przede wszystkim mają nietradycyjny kształt i to on staje się tym, co będzie w kuchni przyciągało wzrok. Kształty są oczywiście mniej lub bardziej wydumane, więc warto najpierw sprawdzić, jak się na takich krzesłach siedzi. Cechą tego typu krzeseł jest połączenie ciekawego wyglądu z wygodą użytkowania. Wybór nowoczesnych krzeseł barowych jest ogromny. Decydując się na zakup, musimy pamiętać o pewnych zasadach. Pomogą nam one w wybraniu najlepszego dla nas modelu.

 1. Siedzisko
  Po pierwsze: zdecydujmy, czy chcemy krzesła z siedziskiem miękkim, czy twardym. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli chcemy korzystać z nich codziennie. Pamiętajmy, że mają być przede wszystkim komfortowe i zachęcać do pozostania w kuchni dłużej.

 2. Stelaż
  Materiał z jakiego mają być wykonane jest istotny. Powinien on być dostosowany do miejsca swojego przeznaczenia, w tym wypadku kuchni, jak również warunków w niej panujących. Dlatego warto wybrać trwały materiał, odporny na wilgoć i łatwy do czyszczenia. Wszystko jednak zależy od stylu, w jakim utrzymana jest kuchnia. Jeśli w nowoczesnym – świetnie sprawdzą się krzesła barowe wykonane z metalu, jeśli w rustykalnym – warto postawić na drewno.

 3. Oparcie
  Oparcie odgrywa istotną rolę, jeśli zamierzamy często korzystać z danego krzesła, warto zastanowić się nad zakupem takiego właśnie modelu. Gdy jednak mamy dzieci, ten element jest wprost konieczny. Mamy wiele modeli do wyboru, które różnią się między sobą wielkością oparcia; część z nich posiada również podłokietniki.

 4. Obicie
  Coraz popularniejsze są modele tapicerowane. Idealnym przykładem jest skóra, która pomimo swojej ceny prezentuje się nieskazitelnie i jest bardzo odporna na różne uszkodzenia.
  Ale co jeśli nie przepadamy za skórzanymi obiciami na krzesłach barowych? Wystarczy, że wybierzemy inny, interesujący nas materiał i on nam posłuży za tapicerkę. Wówczas powinniśmy pamiętać, żeby wybrać taki, który łatwo możemy odczyścić. Jeśli jednak w ogóle nie chcemy mieć obicia, żaden problem! Wtedy po prostu skupmy się na tym, by nasze nowoczesne krzesło barowe było dobrze wyprofilowane. W końcu wygoda to podstawa, zwłaszcza w kuchni.

 5. Inne zasady doboru
  Krzesła barowe możemy też wybrać na zasadzie kontrastu, by zaszaleć i stworzyć coś oryginalnego, jak choćby czerwone krzesła w białej kuchni.
  Wielkość kuchni również ma znaczenie. Jeśli metraż jest niewielki, warto skorzystać z niewielkich krzeseł barowych, które nie będą zaburzać całości, a dodatkowo będą się pięknie wpasowywać w nowoczesny styl pomieszczenia.

 

Parametry krzeseł barowych a wygoda użytkownika

Czerwone krzesło baroweSam wygląd krzeseł to nie wszystko. Owszem, design i nowoczesność są bardzo ważne, jednak to wygoda jest najistotniejsza. Jakie parametry zatem muszą mieć dobre krzesła barowe do domowego użytku? Szerokość siedziska powinna oscylować w granicach 40 cm. Ważne też, by znajdowało się ono około 25 cm od blatu. Zazwyczaj nowoczesne modele posiadają także podpórki na stopy, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny model sprawdźmy, czy możemy przyjąć wygodną pozycję, stawiając stopy na podpórce. Odpowiednia pozycja to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim poszanowanie naszego kręgosłupa. Następnie zwracamy uwagę na wysokość krzesła. Standardowe modele mają przeciętnie około 80-90 cm wysokości. Można jednak pomyśleć o krzesłach dostosowanych do nietypowych osób, wtedy sprawdzą się regulowane modele. Musimy mieć jednak na względzie, że mechanizm po pewnym czasie może się zużyć, dlatego dobrze by było zmieniać wysokość jak najrzadziej.

 

 

O czym powinniśmy więc pamiętać, decydując się na zakup krzeseł barowych?

metalowy stołek barowy bez oparciaJeśli chcemy urozmaicić naszą kuchnię i potrzebujemy czegoś, co może ją ożywić to z pewnością nowoczesne krzesła barowe są dobrym rozwiązaniem. Świetnie dopasowują się do wnętrza, są zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne. Warto jednak przed ich zakupem zastanowić się nad:

 • tym, czy będą użytkowane codziennie,
 • rodzajem siedziska,
 • rodzajem materiału z jakiego będą wykonane.

Gdy odpowiemy sobie na te pytania, znajdziemy nowoczesne krzesło barowe, pasujące do naszego pomieszczenia. Dzięki temu nadamy naszemu wnętrzu zupełnie nowy charakter.


Więcej  o prawidłowym doborze krzeseł barowych do stylu swojego wnętrza przeczytasz tutaj: Styl wnętrza a dobór hokera barowego


Nasi dostawcy: