Wysokie kosze cargo - mini spiżarnia w Twojej kuchni

19-12-2016

 

Wysokie kosze cargo - mini spiżarnia w Twojej kuchni

Wysoki kosz Cargo w kuchni

Mąka w jednej szafce, cukier w drugiej, pojemniki z makaronem na półce... A gdyby tak te wszystkie produkty spożywcze i zapasy domowych przetworów schować w jednym miejscu? Zapewne wielu z was pamięta czasy kuchni u naszych babć, gdzie gromadzono zapasy w spiżarniach. Często stanowiły one oddzielne pomieszczenie w domach, wyposażone w drewniane wiszące półki uginające się pod ciężarem marynowanych grzybków, korniszonych ogórków i przepysznych konfitur, które zimą przypominały o lecie.

 

Wiele osób marzy o takiej skrytce na spożywcze przekąski. Nigdy nie wiadomo na co akurat będziemy mieli ochotę. Ale co zrobić w przypadku niewielkich kuchni znajdujących się w blokach? Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem mogą okazać się wysokie kosze cargo. Dzięki nim stworzysz szafkę na zapasy w nowoczesnym wydaniu. Być może wyglądem odbiegać będzie od tradycyjnych spiżarni, ale nadal pełnić będzie taką samą funkcję.

 

Wszystko w jednym miejscu - funkcjonalne kosze cargo

Domowa spiżarnia w postaci drucianych koszy cargo to doskonałe rozwiązanie do przechowywania nawet cięższych artykułów spożywczych takich jak butelki z wodą czy słoiki z przetworami. Często w sklepach korzystamy z możliwości uzyskania rabatu przy zakupie kilku sztuk danego produktu przy jednych zakupach, ale gdzieś te zapasy trzeba przechowywać.

Więcej o praktycznym zastosowaniu koszy Cargo przeczytasz na naszym blogu w artykule pod tytułem: Kosze Cargo do kuchni - modna wygoda

 

Kosze cargo typu maxi można stosować również w bardzo wąskich przestrzeniach. Ich zaletą jest możliwość optymalnego zagospodarowania wolnego miejsca od podłogi aż po górne szafki. Po wysunięciu kosza z szafki otrzymujemy dostęp do wszystkich półek i znajdujących się na nich produktach. Warto zaznaczyć, że dostęp ten możliwy jest zarówno z prawej jak i lewej strony, a także z przodu, jeżeli zamiast tradycyjnych frontów posiadamy szafki z drzwiami przesuwnymi. 

 

Zastosowanie wysokich koszy Cargo w szafkach kuchennych

Zastosowane prowadnice w systemach koszy w większości modeli wyposażone są w cichy domyk i pełny wysuw. Obie te funkcje podnoszą komfort użytkowania mebli kuchennych. Systemy drucianych koszy są bardzo funkcjonalną alternatywą tradycyjnych półek czy szuflad, a dodatkowo prezentują się elegancko. Pomocną funkcją przy przechowywaniu będzie na pewno możliwość regulowania wysokości poszczególnych półek. Dzięki czemu w pełni wykorzystać można potencjał koszy cargo i całkowicie zagospodarować w nich przestrzeń, wykorzystując każdy fragment półek.


Nasi dostawcy: