Jak czyścić meble preparatami firmy Ottimo?

17-09-2018

Meble zawsze jak nowe - prawidłowa pielegnacja i czyszczenie mebli

Jeśli chcesz, aby Twoje meble cieszyły się długo swoim pięknem, kluczową sprawą jest, by odpowiednio o nie dbać. Każdy mebel wymaga prawidłowej pielęgnacji i czyszczenia, aby zachował swój piękny wygląd przez długi czas.

W zależności od rodzaju powierzchni jaką chcemy wyczyścić, wybierzmy właściwy środek, który pomoże usunąć nam zabrudzenia, a dodatkowo zabezpieczy ją przed szybkim powstaniem kolejnych.

 

Meble z drewna, forniru lakierowanego oraz tworzyw drewnopodobnych

ottimo

Zestaw Ottimo Furniture Care Kit składa się z preparatu czyszczącego i odświeżająco-regenerującego. Przeznaczony jest do czyszczenia oraz odświeżania i regeneracji powierzchni mebli wykonanych z drewna i forniru lakierowanego oraz tworzyw drewnopodobnych.

Jest wprost nieoceniony przy usuwaniu zabrudzeń „małych pociech”. Usuwa ślady po mazakach, długopisach, naklejkach itp. Czyści gruntownie przeróżne zabrudzenia. Pozbędzie się tłustych plam, śladów po woskach, paście do butów, nikotynie. Dzięki niemu znikną szare plamy po wodzie i alkoholu.

Preparat nie zmienia stopnia połysku mebla. Nadaje mu delikatny połysk i ożywia jego kolor. Dodatkowo działa antystatycznie.

Zestaw służy do gruntownego czyszczenia i regeneracji wszystkich rodzajów mebli z drewna naturalnego, okleiny, płyty, mebli lakierowanych nowych i antycznych z wyjątkiem mebli o wysokim połysku, woskowanych i olejowanych.

Furniture Care Kit najlepiej stosować systematycznie co 2-3 tygodnie lub częściej w przypadku zabrudzeń. Podczas codziennego sprzątania powierzchnię mebli należy przecierać suchą ściereczką bez używania detergentów oraz jakichkolwiek innych środków czyszczących lub pielęgnujących.

 

Lakierowane na wysoki połysk

Środek do czyszczenia mebli lakierowanych

Meble lakierowane wymagają specjalnego traktowania. Warto dbać o nie systematycznie, aby zachowały swój urok. Zestaw Ottimo High Gloss Refresher będzie odpowiedni do polerowania miejsc matowych powstałych na meblach o wysokim połysku.

Preparat usuwa delikatne rysy i przetarcia z powierzchni mebli o wysokim połysku. Przywracaj głębie koloru i pierwotny połysk powierzchni. Zabezpiecza mebel przed osiadaniem kurzu i tłuszczu oraz zapobiega powstaniu plam i smug.

Służy do polerowania ręcznego 1-2 razy w roku, a w międzyczasie meble wystarczy czyścić tradycyjnie, stosując ściereczkę z mikrofibry.

 

Tapicerka meblowa ze skór ekologicznych i skór typu bycast

Środki do czyszczenia i pielegnacji mebli tapicerowanych

Jeśli chcemy usunąć z naszego mebla wykonanego z ekoskóry zabrudzenia, a to co posiadamy w domu nie sprawdza się, warto sięgnąć po produkt stworzony do czyszczenia i zabezpieczania tapicerek meblowych ze skór ekologicznych i bycast (skóry z powłoką poliuretanową) Ottimo Eco Leather Care.

Usuwa on zabrudzenia powstałe w skutek codziennego użytkowania mebli. Tworzy niewidoczną barierę zatrzymującą ponowne zabrudzenie. Preparat nie zmienia stopnia połysku czyszczonego mebla, a odświeża jego powierzchnię.

Zabezpieczenie preparatem opóźnia przenikanie substancji agresywnych do tapicerki. Nie pozostawia śladów oraz nie zawiera wosków i silikonu.

Zaleca się stosowanie zestawu Eco Leather Care co 4-6 tygodni lub częściej w przypadku intensywnego użytkowania mebli. Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów Ottimo podczas stosowania preparatu nie należy używać już innych detergentów oraz jakichkolwiek środków czyszczących lub pielęgnacyjnych.

 

Tapicerka skórzana

Środki do czyszczenia i pielegnacji mebli skórzanych

Tapicerka skórzana, ze względu na to, źe jest materiałem naturalnym wymaga więcej troski, niż tapicerka materiałowa. Podczas czyszczenia skóry ważne jest, aby zachować jej naturalne walory miękkości i nie uszkodzić jej powierzchni.

Jeśli zaniedbamy tapicerkę skórzaną będzie się ona świecić, pękać oraz przecierać a także brzydko pachnieć. Warto poświecić jej trochę czasu i zastosować odpowiedni preparat, aby cieszyć się pięknymi skórzanymi meblami przez długie lata.

Ottimo Leather Care – to zestaw preparatów, który nie tylko oczyści, ale również zabezpieczy skórzaną tapicerkę przed zabrudzeniami powstającymi w codziennym użytkowaniu. Chroni ją przed plamami pochodzenia wodnego, olejowego i alkoholowego. Nie narusza on lakieru powłokowego skóry, a jedynie wchodzi w chemiczną reakcje z brudem, usuwając go i nie pozostawiając śladów.

Preparat nie zmienia stopnia połysku. Nadaje powierzchni skóry efekt delikatnego dotyku. Istotne jest też, że preparat zabezpieczający tworzy niewidoczną barierę zatrzymującą zabrudzenie oraz zawiera filtry UV opóźniające płowienie skóry.

Zestaw nadaje się do gruntownego czyszczenia tapicerki skórzanej z wyjątkiem nubuku i zamszu. Zalecane jest stosowanie go co 4-6 miesięcy lub częściej w przypadku intensywnego użytkowania mebli.


Nasi dostawcy: