Aksamitne meble - elegancja przyjemna w dotyku

21-03-2018

 

Meble tapicerowane aksamitem - dlaczego warto ?

Aksamit wraca do łask. Obecnie powraca nie tylko w modzie odzieżowej, ale również do wnętrz w postaci aksamitnych mebli i dodatków. Aksamit to tkanina bardzo ekskluzywna oraz elegancka. Kiedyś nosiły ją królowe i damy dworu oraz była używana do szycia wystawnych reprezentacyjnych strojów świeckich. Aksamit w strojach podnosił status osoby noszącej ją i zdobił swoją szlachetnością i urodą. Był to materiał niezwykle ekskluzywny i kosztowny, prezentujący się dostojnie i bogato.

Jeżeli nadal się zastanawiasz czy wybrać aksamitne meble do swojego mieszkania sprawdź nasz inny artykuł na blogu w którym poznasz - 7 powodów dla których warto mieć aksamitne meble

 

Granatowe krzesło tapicerowane pokryte aksamitem

W przemyśle tapicerskim tkanina ta wykorzystywana była już w średniowieczu na pokrycie kanap, krzeseł oraz innych mebli. Zdobiono nim trony i pałace możnych oraz wyściełano powozy szlacheckie. Obecnie tapicerowane aksamitem są już niemal wszystkie meble, począwszy od krzeseł, sof, foteli aż po pufy. Aksamity są niezwykle efektowne wizualnie, a to za sprawą swej niesamowitej faktury i połysku. Dzięki temu, że aksamit efektownie mieni się w świetle, nawet proste i oszczędne w formie meble obite tą tkaniną zyskują bardziej dekoracyjny i dostojny wygląd. Materiał ten jest miękki i delikatny w dotyku, a obite nim meble sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i ciepłe.

 

 

 

Dobierz kolor aksamitu do swojego wnętrza

Piękne i głębokie barwy tkaniny velvet (z ang.) jak chociażby granat lub ciemna zieleń wspaniale ozdobią i przykują uwagę. Materiał aksamit to wytworna i wyrafinowana tkanina, która może przekształcić codzienny mebel w coś znacznie bardziej luksusowego. Neutralne krzesła i fotele, które pozostają niezauważone i znikają w tle, coraz częściej nie są już tym, czego szukają właściciele domów. Zamiast tego chcą wyróżniających się elementów, które pozwolą im wprowadzić trochę osobowości do pomieszczenia. Te piękne i odważne aksamitne meble pozwalają im to zrobić.

 

Meble tapicerowane pokryte aksamitem

 

Użyj intensywnego ciemnego aksamitu, aby dodać ciekawy element do bladego i minimalistycznego wnętrza. Kontrast między czystą białą ścianą, a głębokim kolorem niebieskiego krzesła z podłokietnikami będzie wyglądał pięknie. Ciemny odcień i okazała faktura dodają głębi i kontrastu do jasnej przestrzeni. Kolor ma duży wpływ na wnętrze, a wprowadzenie do pomieszczenia ciemnego koloru dodatkowo nada mu nowoczesny wygląd.

Jeśli chcesz czegoś mniej odważnego, wybierz pastelowe kolory jak np. róż lub spokojną szarość. Ta luksusowa tkanina jest bardziej wszechstronna niż mogłoby się wydawać, bo wygląda niesamowicie w każdym kolorze, niezależnie od tego, czy to sofa, fotel lub krzesło. Materiał velvet pojawia się wszędzie, od mody po akcesoria do wystroju domu. I choć tkanina istnieje już od lat, to jej obecny trend dodaje świeżości i czyni ją idealnym wyborem do odświeżenia domu. Wspaniałą rzeczą jest to, że nie musisz używać jej zbyt wiele, aby odmienić swoje wnętrze. Krzesła z podłokietnikami i fotele to jedne z pierwszych mebli, o których można pomyśleć o użyciu aksamitu. A czy Ty, masz już swój aksamitny mebel?


Nasi dostawcy: