Urządzamy mieszkanie w stylu industrialnym

26-04-2016

 

Minimalizm w dobrym guście - jakie meble dobrać do industrialnego stylu

Proste formy oraz minimalizm - tak w skrócie można opisać styl industrialny, który zagościł na dobre zarówno w aranżacjach przestrzeni publicznej oraz wnętrzach mieszkalnych. Styl ten wywodzi się z potrzeby przekształcania starych nieczynnych już fabryk w Nowym Jorku na mieszkania. Natomiast dzisiaj wnętrza industrialne kojarzą się bardziej z nowoczesnym stylem mieszkania. Wbrew pozorom styl ten można wprowadzać nie tylko w loftach (z ang. poddasze, strych), ale również w tradycyjnych mieszkaniach w bloku. Mowa tu również o kawalerkach, gdzie wskazane jest zachowanie minimalistycznego wystroju, aby nie przytłoczyć niewielkiej przestrzeni zbędnymi meblami i dodatkami. Dobrze dobrane krzesła do stylu industrialnego nie tylko nie przytłoczą wnętrza ale również mogą być dobrym uzupełnieniem innych mebli. Więcej o krzesłach w stylu industrialnym przeczytasz tutaj: Industrialna magia metalowych krzeseł

 

 Beżowa sofa Stół Minimalistyczna biała pufa Czarny metalowy taboret

 

Pierwotnie w tym stylu aranżowano przestrzenie z wielkimi oknami pozbawionymi zasłon i firan, ale dla osób ceniących sobie prywatność szczególnie polecamy rolety drewniane lub materiałowe w chłodnych odcieniach. Materiały, które głównie są tutaj stosowane to: beton, cegła, szkło i metal. Warto łączyć je ze sobą nawet na ścianach, na przykład na jednej położyć dekoracyjną cegłę, a drugą pomalować farbą o strukturze i kolorze betonu. Instalacje elektryczne i konstrukcyjne powinny zostać uwydatnione, gdzie przeważnie właśnie te elementy staramy się dokładnie ukryć. 

 

Styl zza oceanu - proste kształty i stonowane kolory mebli

Wnętrze w stylu industrialnym powinno być wypełnione meblami o prostych kształtach i stonowanych kolorach. Jeżeli chodzi o materiał to najlepiej wybierać szafki, stoły i krzesła, również krzesła barowe, wykonane z metalu i postarzałego drewna. Meble powinny wyglądać tak, jakby służyły już nam od wielu lat. Im bardziej naturalne i surowe materiały się zastosuje tym można uzyskać lepszy efekt. Dodatkowo metalowe meble są oryginalnym wyposażeniem wnętrz - mieszkań, kawiarni, restauracji. Charakteryzują się wytrzymałością. Materiał z jakiego są wykonane pozwoli na użytkowanie tych mebli przez bardzo długi czas. W naszej ofercie proponujemy nie tylko krzesła wykonane z metalu, ale również stołki barowe i taborety. Ciekawym i uniwersalnym meblem do wnętrz industrialnych będą pufy Marcos ze zdejmowanym siedziskiem, które w salonie pełnić będą rolę siedziska, a w łazience sprawdzą się również jako pojemnik na pranie. Wnętrza pufy można używać także jako schowek na drobiazgi oraz zabawki dla dzieci.

 

Dodatki prosto z warsztatów - warsztatowe dodatki w twoim mieszkaniu!

Jeżeli chodzi o dodatki to w przypadku industrialnych wnętrz obowiązuje zasada "im mniej tym lepiej". Surowe betonowe lub ceglane ściany można wypełnić obrazami przedstawiającymi techniczne widoki miast i mostów. Nieodłącznym elementem wnętrza jest typowo techniczne, można powiedzieć, że nawet warsztatowe oświetlenie. Wielkie stalowe lampy, które swoje miejsce znajdują na podłogach, to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów industrialnych wnętrz. Ich designerski i oryginalny wygląd sprawia, że lampa będzie pełnić funkcję nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną. Stół w jadalni i kuchni uzyska światło nad swoim blatem dzięki wiszącym designerskim żarówkom, które pozbawione kloszy zachowają swój surowy i przemysłowy wygląd. Jeżeli preferujemy dodatki na półkach to można na nich umieścić ozdobne litery ułożone w ciekawy napis lub przedmioty takie jak stare maszyny do szycia lub lampy naftowe.

 

Oświetlenie - żarówki edisona


Nasi dostawcy: