Wybieramy krzesła do lokali użytkowych - na co zwrócić uwagę?

06-07-2018

Krzesła to stały element miejsc użyteczności publicznej. To właśnie na nich niejednokrotnie trzeba poczekać na swoją kolej lub odpocząć. Warto więc wybrać takie, które będą komfortowe dla osób na nich siedzących. Niech czas oczekiwania będzie miły i przyjemny. Wybierając krzesła do miejsc usługowych, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii opisanych poniżej.

 

1. Postaw na solidność i wytrzymałość

Wybierając krzesła do chociażby poczekali lub restauracji warto mieć na uwadze, że muszą być one o wiele bardziej wytrzymałe. Wiąże się to głównie z większym eksploatowaniem, niż w przypadku mebli w warunkach domowych. Dlatego też bardzo istotne jest z jakiego materiału wykonane jest krzesło.

Materiał, z którego wykonane jest krzesło powinien być mocny i wytrzymały. Dobrym rozwiązaniem są krzesła wykonane z tworzyw sztucznych takich jak np. polipropylen. Nowoczesne materiały, z których wykonywane są krzesła są odporne na zarysowania i innego typu uszkodzenia mechaniczne, co jest szczególnie istotne w miejscach użyteczności publicznej.

 

Czarne krzesła z jasnymi nogami w restauracji


Meble z tworzyw sztucznych są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne takie jak deszcz lub działanie promieni UV. Dlatego sprawdzą się nawet w ogródkach letnich, gdzie nie ma potrzeby ich dodatkowego zabezpieczania i chowania do środka lokalu za każdym razem.

 

2. Łatwość w utrzymaniu w czystości

Krzesło powinno być nie tyko solidne i trwałe, ale i łatwe w czyszczeniu. Siedziska wykonane z tworzywa sztucznego sprawdzają się w takich sytuacjach wspaniale, gdyż są łatwe w utrzymaniu w czystości,. Nie brudzą się jak tkanina i są odporniejsze na uszkodzenia. Dobrym rozwiązaniem są też krzesła wykonane z ekoskóry oraz metalu, które w bardzo szybki i łatwy sposób można wyczyścić w przypadku zabrudzenia.

 

3. Wygoda i estetyka

Meble do lokali usługowych muszą być nie tylko trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Powinny być również wygodne, aby zapewnić komfort ich użytkownikowi. Jeśli osoba siedząca na takim krześle ma spędzić na nim długi czas, warto wybrać takie, które będzie zapewniało jej komfort.

Zależność ta jest niezwykle istotna w przypadku restauracji czy kawiarni, gdzie zadowolenie klienta przekłada się na jego kolejne wizyty. Wygodnym rozwiązaniem w takich miejscach są krzesła z podłokietnikami, gdzie ich ergonomiczny kształt pozwala na komfortowy wypoczynek odciążając ramiona i rozluźniając sylwetkę.

Niezwykłą wygodą i unikalnym wyglądem cechują się krzesła tapicerowane, których miękkość i sprężystość obicia zapewnia wysoki komfort siedzenia, a różnorodność form i kolorów może stanowić funkcjonalną ozdobę pomieszczeń. Z łatwością można je wpasować do wybranego stylu pomieszczenia dzięki bogactwu tkanin obiciowych.

 

4. Funkcjonalność i łatwość przechowywania

Wszędzie tam, gdzie miejsce odwiedzane jest przez dużą ilość osób, ważne jest, aby krzesła były funkcjonale. Powinny być łatwe w przenoszeniu i przesuwaniu, aby nie sprawiały trudności podczas korzystania. Pokrycie siedziska powinno być odporne na uszkodzenia i zabrudzenia.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem to krzesła, które można sztaplować, czyli nakładać jedno na drugie. Zwłaszcza jeśli mamy mało miejsca do przechowywania. Takie składowanie zajmuje bardzo mało miejsca. Równie szybko można dostawić krzesło w zależności od zaistniałej potrzeby. Bez konieczności tracenia czasu na skręcanie.

 

Żółte metalowe krzesła przy drewnianym stole na dworze

 

Warto zadbać, by meble wpisywały się w całość aranżacji. Niech tworzą spójną całość, zachęcając swym wyglądem do spoczynku. Dlatego wybierając krzesła należy kierować się tym, aby były one wygodne i wykonane z solidnych materiałów. Przy wyborze krzeseł warto też zwrócić uwagę na to, aby spełniało oczekiwania zarówno właściciela, jak i osób na nich siedzących zapewniając komfortowe oczekiwanie.

Jeżeli szukasz innych krzeseł do swojego lokalu przeczytaj również wpis na naszym blogu o możliwości zastosowania hokerów i krzeseł barowych w lokalach gastronomicznych.

Przeczytaj artykuł: Hokery barowe w lokalach gastronomicznych


Nasi dostawcy: